22 Mayıs 2018 Salı

Yüksekokulumuz 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni

25 Kasım 2013 Pazartesi 22:03 tarihinde eklendi | 2301 defa okundu
Haber İçin TIKLAYINIZ......

 

Rektörümüz Prof. Dr. Hasan İBİCİOĞLU,  “Hayatımızı Geleceğin Şartlarına Göre Planlamalıyız” dedi ve ardından Hayırseverimiz Mustafa BÜYÜKKUTLU ise "Ahlak" dedi.

 

Yüksekokulumuz akademik açılış töreni Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız ve  ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Tören kapsamında, Mustafa Büyükkutlu tarafından “Ahlak” konulu bir konferans da verildi.

Yüksekokulumuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Ramazan Armağan yüksekokulumuzun akademik ve fiziki yapılanması hakkında bilgi vererek yüksekokulumuza ve öğrencilerimize sağladığı katkılarından dolayı hayırsever işadamımız Mustafa Büyükkutlu’ya teşekkür etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ise SDÜ’nün çağıyla bütünleşmiş, kendisini insan ve üretim kaynakları gerekliliklerine uygun olarak yapılandırmış ve sürekli dinamik dengeyi yakalama peşinde olan bir üniversite olduğunu söyledi. Üniversiteler arasındaki rekabetin her geçen gün artığını dile getiren İbicioğlu, “Üniversiteler artık bir başka ülkede birimler açma imkanını elde etmiştir. Bu münasebetle yetiştirdiğimiz öğrencilerin dünya çapında profillere sahip olma gereği ortaya çıkmıştır. SDÜ olarak bu gerekliliklerin farkında olarak hareket ediyoruz. Yetiştirmeye çalıştığımız öğrencilerimizin vizyonlarını Türkiye çapında değil dünya çapında geliştirmelerinin gerekliliği çok önem kazandı. Bundan sonraki süreç içerisinde öğrencilerimizin sahip oldukları veya olmaları gereken donanımları mevcut şartlara göre değil gelecekteki şartlara göre hazırlamaları gerekiyor.”dedi. “Hayatımızı geleceğin şartlarına göre planlamalıyız” diyen İbicioğlu, öğrencilere, kendilerini yetiştirmeleri konusunda tavsiyelerinde bulunarak yabancı dili etkin kullanmanın önemine değindi.

Törenin ardından Hayırseverimiz değerli işadamımız Sayın Mustafa Büyükkutlu tarafından verilen “Ahlak” konulu konferansa geçildi. Ahlaki normların değerlerle belirlendiğini vurgulayan Büyükkutlu, değerlerin toplumun manevi dinamikleri olduğunu, iyiyi, güzeli, doğruyu hissedebilme ve bunları topluma yansıtabilmenin ahlaki değerlerin başında geldiğini söyledi.

Büyükkutlu konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Gelecek ile ilgili hedefleri olmayan, geçmişi ile küs olan, tarihinden habersiz, kültürünü ve geleneklerini yozlaştırmış, hatalarından ders almayan toplumlar değerlerini muhafaza etmek ve yaşatmak için toplumun akli hükmündeki en önemli kurum olan üniversitelerimize ihtiyaç duyarlar. Toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutan sözünde duran örnek davranış sergileyen ve övgüye layık eylemler gerçekleştiren gönlü kirlenmemiş insanlara, gençlere, üniversitelilere ihtiyacımız var. Bu vasıtalara sahip insanların öncülüğü toplumun geneli tarafından çok çabuk ve kolay benimsenir. Erdemli insanlar değerlerimizi koruyan ve uygulayan kişilerdir.”

Etkinlik sonunda Rektörümüz Sayın Hasan İBİCİOĞLU, katkılarından dolayı Mustafa Büyükkutlu’ya plaket verdi.

 

YÜKSEOKULUMUZU TANIYALIM

------ H A Y I R S E V E R İ M İ Z -----

    

    MUSTAFA BÜYÜKKUTLU

AKADEMİK PERSONEL

İDARİ PERSONEL

ÖĞRENCİ İŞLERİ

ÖĞRENCİ KULÜPLERİMİZ

ÖĞRENCİ E-POSTA

KREDİ VE YURTLAR KURUMU

ÖSYM

ECTS

SDÜ MEZUNLARI

SDÜ RADYO

FOTOĞRAF GALERİSİ

RESMİ GAZETE

BİMER